معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان فارس:

بیش از 4 هزار مددجوی تحت حمایت از ابتدای سال جاری تاکنون از آموزش های فنی و حرفه ای بهره مند شده اند

4هزار و 102 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان فارس از ابتدای سال جاری تاکنون از آموزش های بلند مدت یا مهارت آموزی و آموزش های کوتاه مدت بهره مند شده اند

آموزش های فنی و حرفه ای با هدف اشاعه فرهنگ اشتغال، ترویج و تشویق هر چه بیشتر مددجویان به سمت مهارت و حرفه آموزی و و یا افزایش مهارت در حرفه ای خاص برگزار می شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید علی حسینی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان فارس با بیان اینکه  ارتقا سطح دانش فنی افراد و آمادگی کارجویان برای ورود به بازار کار یکی از اهداف آموزش های فنی و حرفه ای است، گفت: مددجویان سنین 15 تا 50 سال تحت حمایت این نهاد می توانند در کلاس های آموزشی فنی و حرفه ای شرکت کنند.

وی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از دو میلیارد ریال در زمینه آموزش های بلند مدت و کوتاه مدت هزینه شده است که افراد شرکت کننده در این کلاس ها نسبت به مدت مشابه سال 95 بیش از چهار برابر رشد داشته است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد فارس خاطر نشان کرد: مددجویان تحت حمایت پس از کسب مهارت ، فراهم شدن فضای کسب و کار و بهره مندی از تسهیلات خودکفایی کمیته امداد در جهت راه اندازی شغل و ایجاد فرصت شغلی اقدام می کنند.

حسینی به پایداری سازی طرح اشتغال کمیته امداد اشاره و اظهار کرد: ناظران واحد اشتغال از طرح خوکفایی اجرا شده  بازدید می کنند که در صورت نیاز مجریان آن طرح ها به آموزش بیشتر در کلاس های آموزشی کوتاه مدت شرکت می کنند که این آموزش ها باعث پایدارسازی و توسعه اشتغال می شود.

وی اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون دو هزار و 608 نفر از مددجویان تحت حمایت در یک دوره آموزشی سه ماهه  مربوط به پایدار سازی و توسعه اشتغال شرکت کرده اند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان فارس با بیان اینکه 3 هزار و 829 نفر از مددجویان تحت حمایت  این نهاد در فارس از ابتدای سال جاری تاکنون از آموزش های بلند مدت یا مهارت آموزی و آموزش های کوتاه مدت بهره مند شده اند، ادامه داد: در همین مدت 54 مددجو  از طریق موسسات کاریابی مشغول به کار شده اند.

حسینی تصریح کرد: به منظور ایجاد اشتغال برای این خانواده های که قدرت ریسک اقتصادی  ندارند با تعاملی که با کارفرمایان، مؤسسات، شرکت‌ها و صنایع انجام می شود ، در صورت به کار گیری مددجویان در دوسال اول حق بیمه سهم کار فرمایان توسط کمیته امداد پرداخت می شود.

 

 

 

 

0
0
  

نوشته شده توسط خبرنگار در دوشنبه, 26 تیر 1396 ساعت 5:33 ق.ظ

  • دیدگاه‌ها برای بیش از 4 هزار مددجوی تحت حمایت از ابتدای سال جاری تاکنون از آموزش های فنی و حرفه ای بهره مند شده اند بسته هستند
  • 160 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.