معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان فارس:

جذب بیش از 24 هزار خیر برای طرح اکرام ایتام ومحسنین/ تعداد حامیان به 110 هزار نفر افزایش یافته است

هم اکنون 21 هزار و 537 نفر از ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان فارس هستند که حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین در سال گذشته 370 میلیارد ریال به صورت نقدی و کالایی به آنان کمک کرده اند.

یکی از اهداف طرح اکرام ایتام و محسنین کمیته امداد، تقویت حس همدلی و همکاری در جامعه اسلامی، ترویج سنت حسنه احسان به همنوع ، ایجاد زمینه مشارکت افراد خیر و نیکوکار، حفظ عزت نفس و کرامت انسانی ایتام و خانواده های آنان است.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد، محمد مهدی کارگر، معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد استان فارس با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان 24 هزار و 348 خیر به عنوان حامی جذب طرح اکرام ایتام و محسنین شده اند، گفت: از این تعداد هشت هزار و 404 نفر از طریق برنامه ماه عسل و 15 هزار و 944 نفر نیز از طریق طرح حامی یابی جذب شده اند.

وی  اقدامات و برنامه‌های کمیته امداد استان فارس را در ماه رمضان گسترده‌ و مطلوب ارزیابی کرد و ادامه داد: طرح حامی یابی یکی از طرح های بود که با استقبال خوب مردم رو به رو شد به طوری که نسبت به ماه رمضان سال گذشته 70 درصد رشد داشته است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان فارس به تعداد حامیان تا قبل از ماه رمضان اشاره و تصریح کرد: تا قبل از ماه مبارک رمضان بیش از 85 هزار خیر از فرزندان ایتام و محسنین حمایت می کردند که در سال گذشته 370 میلیارد ریال به صورت نقدی و کالایی به طرح اکرام ایتام و محسنین کمک کرده اند.

کارگر با بیان اینکه 700 نفر از حامیان در خارج از کشور ساکن هستند، گفت: اعتماد به کمیته امداد نه تنها در کشور بلکه در خارج از کشور نیز باعث شده تا خیران  بیش از پیش  ترویج دهنده فرهنگ انفاق و نیکوکاری باشند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون 21 هزار و 537 فرزند محسنین از خدمات کمیته امداد بهره مند هستند، خاطر نشان کرد: طرح  «محسنین» مربوط به کودکانی است که یا پدر و مادر از یکدیگر جدا شده و تحت سرپرستی مادرشان هستند و یا آن­که پدرشان در قید حیات است، اما به دلیل بیماری قادر به تامین معاش خانواده نیست.

کارگر اظهار کرد:  تشخیص نیازمند بودن این خانواده­ها توسط کارشناسان کمیته امداد انجام می­شود که در حال حاضر همه فرزندان «طرح محسنین» دارای حامی هستند و هریک  از آنها دارای حساب و شناسه بانکی مختص به خود هستند که کمک های نقدی به صورت مستقیم به حساب این افراد واریز می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0
0
  

نوشته شده توسط خبرنگار در سه شنبه, 13 تیر 1396 ساعت 6:37 ق.ظ

  • دیدگاه‌ها برای جذب بیش از 24 هزار خیر برای طرح اکرام ایتام ومحسنین/ تعداد حامیان به 110 هزار نفر افزایش یافته است بسته هستند
  • 500 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.