مدیر کل کمیته امداد استان فارس خبر داد:

سپرده گذاری 3 میلیاد و690 میلیون ریالی خیران فارسی در صندوق قرض الحسنه امداد ولایت

پنج هزار و 400 فقره تسهیلات قرض الحسنه با اعتباری بیش از 170 میلیارد ریال در دوماه اردیبهشت و خرداد امسال از طریق صندوق قرض الحسنه امداد ولایت به نیازمندان پرداخت شده است.

صندوق قرض الحسنه امداد ولایت با هدف تحقق بانکداری اسلامی، اشاعه سنت قرض الحسنه در جامعه و بهبود اشتغال تاسیس و راه اندازی شده است.

به گزارش اداره  روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد استان فارس، محمد بذرافشان ، مدیرکل کمیته امداد استان فارس با بیان اینکه این صندوق با اتصال به شبکه شتاب آماده ارائه خدمات بانکی به مردم است، گفت: تسهیلات صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در سرفصل های کارگشایی، اشتغال، درمان، جهیزیه ومسکن با کار مزد ۳ درصد به نیازمندان و مددجویان پرداخت می شود.

وی اظهار کرد: در دو ماه اردیبهشت و خرداد امسال  بیش از 5 هزار و 400 فقره تسهیلات قرض الحسنه با اعتباری بالغ بر 170 میلیارد ریال به نیازمندان پرداخت شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان فارس با تأکید بر اینکه پرداخت تسهیلات اشتغال و خودکفایی ازجمله اولویت های این نهاد برای توانمندسازی مددجویان است، بیان کرد: ازمبلغ ذکر شده 46 میلیارد ریال به امر اشتغال اختصاص یافته است.

بذرافشان ادامه داد: به‌ منظور رفع مشکلات مددجویان علاوه بر پرداخت وام خودکفایی، 124 میلیارد ریال تسهیلات حمایتی شامل وام ازدواج، وام محکومین، خرید و بازسازی مسکن دراین دوماهه به مددجویان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه این صندوق هم اکنون به شبکه شتاب بانکی متصل است و صاحبان سپرده و خیران می توانند با کارت الکترونیکی صندوق از تمامی دستگاه های عضو شبکه شتاب استفاده و وجوه خود را جابه جا کنند، خاطر نشان کرد: 171 خیر فارسی در سه ماهه نخست امسال  3 میلیارد و 690 میلیون ریال در صندوق قرض الحسنه امداد ولایت سپرده گذاری کرده اند.

مدیرکل  کمیته امداد استان فارس به تسهیلات پرداختی سال گذشته این صندوق اشاره و  بیان کرد: در نیمه دوم سال 95 و از زمان افتتاح این صندوق در فارس بیش از ۵۷۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به  ۱۶ هزار نفر از مددجویان تحت حمایت پرداخت شده است.

بذرافشان تصریح کرد: در سال گذشته علاوه بر پرداخت  ۲ هزار و ۵۴۳ فقره تسهیلات اشتغال زایی با اعتباری بالغ بر ۳۲۰ میلیارد ریال، 13هزار و ۵۰۰ فقره وام حمایتی شامل وام ازدواج، وام محکومین، خرید و بازسازی مسکن به مددجویان تعلق گرفت.

وی  سقف پرداخت وام‌های اشتغال زایی  تا سقف ۵۰ میلیون تومان و محکومین جرائم غیر عمد را تا سقف ۱۵ میلیون تومان بدون بهره عنوان کرد و گفت: هم اکنون ۵۱ باجه در ادارات کمیته امداد سراسر استان فارس فعال و آماده ارائه خدمات به مشتریان است.

مدیر کل کمیته امداد استان فارس از همه خیران و نیکوکاران دعوت کرد تا با سپرده گذاری در صندوق امداد ولایت زمینه کمک به نیازمندان واقعی را فراهم کنند.

 

 

 

0
0
  

نوشته شده توسط خبرنگار در دوشنبه, 19 تیر 1396 ساعت 6:01 ق.ظ

  • دیدگاه‌ها برای سپرده گذاری 3 میلیاد و690 میلیون ریالی خیران فارسی در صندوق قرض الحسنه امداد ولایت بسته هستند
  • 381 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.