مدیر کمیته امداد لارستان خبر داد:

طرح نوزاد حامی در بیمارستان شهرستان لارستان اجرا می‌شود

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان لارستان از اجرای طرح «نوزاد حامی» در بیمارستان امام رضا(ع) لار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی  کمیته امداد شهرستان لارستان، حجت‌الاسلام عبدالله تقی‌زاده در جلسه مشترک با رئیس بیمارستان امام رضا(ع) لارستان اظهار داشت: با توجه به اینکه در بخش زایشگاه بیمارستان لارستان در ماه بیش از 150 کودک متولد می‌شوند، زمینه بسیار مناسبی است تا فرهنگ “نوزاد حامی” در بین مردم لارستان ترویج شود و مردم بتوانند در بدو تولد کودکان و به نام خودشان بتوانند حامی کودکان یتیم و بی‌سرپرست شوند.

وی با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص) می‌فرمایند: کسی که یتیمی را سرپرستی کند و عهده‌دار نفقه و مخارج او شود من و او در بهشت در کنار یکدیگر هستیم، خاطرنشان کرد: طرح اکرام ایتام طرحی است که کمیته امداد امام خمینی (ره )به منظور استفاده از مشارکت مردمی در رسیدگی به نیازمندان اجرا می‌کند.

مدیر کمیته امداد لارستان افزود: طرح اکرام مخصوص کودکانی است که پدر خود را از دست داده‌اند در این طرح فرد خیر می‌تواند حامی تعدادی از این کودکان شود و ماهیانه حداقل 20 هزار تومان به حساب هر کودک واریز کند.

وی با ذکر احادیثی از پیامبر اکرم(ص) و ائمه معصومین ضرورت کمک به ایتام و برخورداری از این سرمایه‌های معنوی را برای حاضران تصریح کرد و گفت: دعا و صدقه می‌تواند نحوست ماه صفر را برطرف کند و روزی انسان را دو چندان کند، چرا که وقتی شخص درمانده‌ای نزد رسول گرامی اسلام(ص)آمد و بیان کرد که از شدت فقر به ستوه آمده، پیامبر به او گفت که صدقه دهد تا با این کار رزق و روزی آن فرد بهتر شود.

جلال کیانی، رئیس بیمارستان امام رضا(ع) لارستان، در ادامه جلسه آمادگی خود را برای همکاری در این طرح خداپسندانه اعلام و مقرر شد که پرسنل شاغلی که تمایل به شرکت در این طرح را دارند با تکمیل فرم کسر از حقوق ماهیانه، مبلغ ماهیانه کمک از حقوق ایشان کسر و در اختیار کمیته امداد لارستان قرار گیرد.

نوشته شده توسط admin-emdad در یکشنبه, 16 آذر 1393 ساعت 8:19 ق.ظ

  • دیدگاه‌ها برای طرح نوزاد حامی در بیمارستان شهرستان لارستان اجرا می‌شود بسته هستند
  • 504 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.