نوع زندگی اقتصادی حضرت زهرا (س) بهترین سرمشق برای جامعه است

دبیر شورای مرکزی کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: نوع همسرداری و تربیت فرزند و زندگی اقتصادی حضرت فاطمه زهرا (س) بهترین سرمشق برای جامعه ما است ؛ به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد استان فارس، حمیدرضا ترقی در همایش علمی پژوهشی سبک زندگی با موضوع ازدواج دانشجویی اظهار داشت: موضوع ازدواج در فرایند انقلاب اسلامی به ویژه برای جامعه‌سازی اسلامی اساسی‌ترین و زیربنایی‌ترین موضوع است.

وی افزود: وقتی بنا باشد در فرایند انقلاب اسلامی جامعه نمونه اسلامی و تمدن اسلامی بسازیم، نخستین کار برای ایجاد یک جامعه سالم پرداختن به اساس خانواده است.

ترقی ادامه داد: در قانون اساسی نیز به موضوع خانواده اهمیت ویژه داده شده و دولت و نظام اسلامی موظف شده‌اند قوانین را به گونه‌ای تصویب کنند که به اساس خانواده و نقش زن و مرد در خانواده آسیبی نرسد.

دبیر شورای مرکزی کمیته امداد با بیان اینکه در جامعه اسلامی باید زمینه صیانت از خانواده فراهم شده و موضوع تشکیل خانواده تسهیل و بسترسازی شود، خاطرنشان کرد: اگر ما به موضوع مهم خانواده توجه نکنیم به سرنوشتی که غربیان دچار آن شدند، گرفتار می‌شویم.

ترقی بیان کرد: در غرب با وجود رنگ و لعاب دروغین دنیایی که تبلیغ و ترویج می‌کنند، در اساس چیزی به عنوان خانواده دیگر باقی نمانده است.

وی ابراز داشت: در غرب رابطه بین زن و مرد و رابطه بین والدین و فرزندان حیوانی شده و به مانند پستانداران یا سایر حیواناتی که فرزند می‌زایند بعد از مدتی که بچه توانست خود غذا بخورد رها می‌شود و رابطه قلبی بین والدین و فرزند وجود ندارد و این نوع رفتار حیوانی دارد در غرب گسترش می‌یابد.

ترقی سپس گفت: در غرب رابطه بین زن و مرد و فرزند، رابطه خشک و بی‌معنایی شده و طغیان همسران علیه یکدیگر یا طغیان فرزندان علیه والدین را شاهد هستیم که ریشه این مسائل در دوری از ارزش‌های دینی و معنوی است.

این فعال سیاسی افزود: وقتی که به نوع تبلیغات شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان می‌نگریم متوجه می‌شویم اینها بر روی موضوع خانواده در کشور ما متمرکز شده و تمام مباحثی که مطرح می‌کنند برای متلاشی کردن اساس خانواده در ایران است.

ترقی یادآور شد: انسجام ملی کشور ما به انسجام خانواده‌های ما وابسته است و خانواده‌های منسجم هستند که جامعه را در برابر توطئه‌ها منسجم می‌سازند و خانواده‌های از هم پاشیده و خانواده‌هایی که احساس مسئولیت بین فرزندان و والدین وجود ندارد در قبال سرنوشت جامعه نیز بی‌تفاوت هستند.

وی ادامه داد: در رژیم طاغوت و حکومت‌های دیکتاتوری، عوامل شکنجه‌گر و جنایتکار از خانواده‌های بی‌ثبات و بی‌ریشه انتخاب می‌شدند و بسیاری از این افراد فاقد والدین مشخص بودند که وجدان، دین و احساس نداشته و از هیچ جنایتی ابا نداشتند چنانکه اگر امروز ریشه تروریست‌های منطقه را کاوش کنیم می‌بینیم که اصالت خانوادگی ندارند یا در خانواده ناهنجار رشد کرده‌اند.

ترقی متذکر شد: افراد ضداجتماعی محصول یک خانواده ناسالم و پی‌ریزی غلط زندگی اجتماعی هستند و اگر جامعه‌ای بخواهد این عناصر را تولید نکند باید از روش‌های غیر‌ دینی فاصله بگیرد که این مسائل همانگونه که در غرب هست در کشورهای کمونیستی نیز وجود داشت.

وی اضافه کرد: تنها اسلام است که می‌تواند افراد را برای یک زندگی سالم پرورش دهد و بانوی ما فاطمه زهرا (س) نمونه آن است که عشق به همسر و فرزند را در پناه ایمان و اعتقاد به خدا به منصه ظهور رساند.

ترقی اظهار داشت: نوع همسرداری و تربیت فرزند و زندگی اقتصادی حضرت فاطمه زهرا (س) بهترین سرمشق برای جامعه ما است که می‌فرماید حاضر نیستم چیزی را از همسرم بخواهم که باعث شوم شرم در چهره او هویدا شود.

دبیر شورای مرکزی کمیته امداد امام خمینی عنوان کرد: وقتی اعتقاد خالصانه به خدا در زندگی حاکم شود و معیار زندگی مادیات نباشد دستاورد آن زندگی، تولد ائمه اطهار و  فردی مانند امام حسین (ع) می‌شود که جهانی را تغییر داد.

معاون بین‌الملل حزب موتلفه اسلامی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به درگذشت یکی از خدمتکاران کمیته امداد امام در فارس گفت: مرحوم « سیدنصرالله هاشمی» در شیراز و در کشور اسوه نیکوکاری بود و تا آخرین لحظات عمر خود دست از نیکوکاری و خدمت به مردم برنداشت.

نوشته شده توسط khabarnegar1 در دوشنبه, 19 اسفند 1393 ساعت 6:35 ق.ظ

  • دیدگاه‌ها برای نوع زندگی اقتصادی حضرت زهرا (س) بهترین سرمشق برای جامعه است بسته هستند
  • 395 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.