مدیر کمیته امداد شهرستان فراشبند

برگزاری جلسه ستاد احیای زکات در شهرستان

مدير كميته امداد امام خميني(ره) شهرستان فراشبند از برگزاري جلسه ستاد احیای زکات این شهرستان خبر داد؛به گزارش روابط عمومي و اطلاع رساني كميته امدادشهرستان فراشبند ، نعمت اله مموئی با اشاره به پرداخت زکات توسط واجدین شرایط گفت: چنانچه مردم اقدام به پرداخت زکات خود نمایند در جامعه فقیری باقی نمی ماند.

وی افزود: زکات یکی از واجبات الهی است که قبلاً به عنوان واجب فراموش شده از آن یاد می شد ولی بحمدالله در سالهای اخیرکه دبیری ستاد به کمیته امداد واگذار شده، اقدامات خوب و مثبتی در زمینه فرهنگ سازی و گسترش آن انجام شده است و انشاء الله که این واجب الهی به عنوان یک فرهنگ درجامعه نهادینه شود و همانندسایر واجبات ،مردم خود را مقید به ادای آن بدانند.

دبیر ستاد احیاء زکات شهرستان، تعیین دو نفر عامل در هر روستا ،پرداخت زکات هر روستا به نیازمندان همان روستا و برگزاری جلسات ماهانه با عاملین زکات را به عنوان پیشنهادهایی برای بهبود جمع آوری زکات عنوان کرد.

پورزارعی فرماندار این شهرستان به نقش و اهمیت پرداخت خمس و زکات از دیدگاه دین اسلام پرداخته و به اشاعه و گسترش فرهنگ پرداخت زکات تاکید کرد.
در پایان این نشست مقرر شد که شوراهای اسلامی و دهیاران روستاها در فرهنگ سازی و تبلیغ فریضه زکات و جمع آوری آن در سال جاری همکاری لازم را با کمیته امداد و ستاد زکات داشته باشند.

 

 

نوشته شده توسط khabarnegar1 در پنجشنبه, 11 اردیبهشت 1394 ساعت 9:07 ق.ظ

  • دیدگاه‌ها برای برگزاری جلسه ستاد احیای زکات در شهرستان بسته هستند
  • 421 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.