مدیر کمیته امداد شهرستان شیراز

بیش از 24 هزار زن سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد هستند

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان شیرازگفت:در حال حاضر کمیته امداد شهرستان شیراز دارای 26 هزار و 257 خانوار تحت پوشش است که از این تعداد 24 هزار و 180 نفر زنان سرپرست هستند؛به گزارش روابط عمومی کمیته امداد شهرستان شیراز، مرآت رسولی در خصوص منزوي شدن زنان سرپرست خانوار اظهار داشت:پيامدهاي فرهنگي  ناشي از طلاق  و در مواردي  شرمساري  از نوع شغل سبب مي شود  اين زنان  از روابط اجتماعي با ديگران  پرهيز كنند.

رسولی ادامه داد:تا كنون بيش از5441 طرح خودكفايي توسط كميته امداد شهرستان شیراز اجرا شده كه 3744 از اين طرح ها در روستاها و شهرهاي زیر 20 هزار نفر و 1697 طرح در کلان شهر شیراز اجرا شده است که از اين طرح ها 3341 طرح را زنان سرپرست خانوار اجرا مي كنند.

وی افزود:سالانه بين 100تا 150 خانواده با اجراي طرح هاي خودكفايي به استقلال مالي رسيده و از تحت پوشش اين نهاد خارج مي شوند.

رسولی متذکر شد:كمك هاي نقدي و غیر نقدی ، تأمين خدمات بهداشتي و درماني،تأمين شرايط و فرصت اشتغال و خودكفايي اقتصادي، تأمين وسايل آموزش و تحصيل در سطوح مختلف آموزش عمومي و تحصيلات دانشگاهي، تأمين امكانات ازدواج و تشكيل خانواده،كمك به آزادي و رهايي زندانيان واجد شرايط، زمينه هاي اصلي خدمات معمول را در نهاد كميته امداد شامل مي شود.

وی گفت: زنان و كودكان بي سرپرست و بدسرپرست، سالمندان روستايي بالاي 60 سال و افراد و خانواده هاي فقير و كم درآمد روستايي و شهري، موضوع و محور اساسي حمايت ها و جامعه هدف را تشكيل مي دهند.

وی افزود:از این گروه جامعه هدف 6 هزار و 732 نفرتا کنون از خدمات تامین اجتماعی بهره مند شدند که هزینه های آن 50 درصد از محل هدفمندی یارانه ها و50 درصد از منابع کمیته امداد تامین شده است.

رسولی افزود:. این زنان بعد از سن 55 سالگی مشروط به دارا بودن 10 سال سابقه بیمه بازنشسته و مستمری بگیر سازمان تامین اجتماعی محسوب می شوند.

نوشته شده توسط khabarnegar1 در سه شنبه, 13 خرداد 1394 ساعت 7:27 ق.ظ

  • دیدگاه‌ها برای بیش از 24 هزار زن سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد هستند بسته هستند
  • 454 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.