در شهرستان شیراز

مشارکت بیش از ۱۴۵۰۰ نیکوکار شیرازی در طرح اکرام ایتام

مدیر کمیته امدادامام خمینی(ره) شهرستان شیراز گفت: در حال حاضر بیش از ۱۴ هزار و ۵۰۰ حامی به‌صورت دائم سرپرستی ۳ هزار و ۶۰ یتیم تحت حمایت را به عهده دارند؛به گزارش روابط عمومی کمیته امداد شهرستان شیراز،مرآت رسولی با اشاره به اجرای طرح اکرام ایتام در این اداره گفت: کارکنان کمیته امداد استان فارس با تحت حمایت قرار دادن فرزندان ایتام تحت پوشش ماهیانه 20 میلیون ریال به حساب آنان واریز می‌کنند.

وی ابراز کرد: 95 نفر از کارکنان این نهاد در استان فارس خود به‌عنوان الگویی از جامعه خیرین و نیکوکاران، یکصد و 14 فرزند یتیم شیرازی را با  کمک‌های نقدی و غیرنقدی حامیان اکرام شهرستان با پرداخت ماهیانه بالغ بر 20 میلیون ریال موجبات شادی این خانواده‌ها را فراهم می‌کنند.
رسولی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از 14 هزار و 500 حامی به‌صورت دائم سرپرستی 3 هزار و 60 یتیم تحت حمایت را به عهده دارند که مشارکت‌های مادی و معنوی خود را به خانواده‌ها و ایتام تحت حمایت به‌صورت ماهیانه و مناسبت‌های مذهبی هدیه می‌کنند.
رسولی تصریح کرد: سرانه پرداختی هر حامی 480 هزار ریال و سرانه دریافتی هر یتیم تحت حمایت یک میلیون و 800 هزار ریال است که اضافه بر مستمری ماهیانه خانواده به حساب فرزند با مدیریت سرپرست خانواده واریز می‌شود.
مدیر کمیته امداد شهرستان شیراز خاطرنشان کرد:‌ ایتام در این نهاد دارای شناسنامه نیازمندی با اولویت‌های نیاز خانواده هستند که به محض مراجعه حامی نوع نیاز یتیم و خانواده در اختیار حامی قرار داده می‌شود، پس از آن کمک‌های حامی با اطلاع و ارائه بیلان ماهیانه و سالیانه به فرد خیر، صرف اموراتی همچون خرید مسکن، تأمین جهیزیه و هدیه ازدواج، درمان، تحصیل ایتام می‌شود.

نوشته شده توسط khabarnegar1 در سه شنبه, 04 شهریور 1394 ساعت 7:15 ق.ظ

  • دیدگاه‌ها برای مشارکت بیش از ۱۴۵۰۰ نیکوکار شیرازی در طرح اکرام ایتام بسته هستند
  • 1154 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.