تا پایان امسال 110 هزار مددجو به سفرهای زیارتی کربلا و مشهد اعزام می شوند

معاون امور فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور در شیراز از اعزام بیش از 110 هزار مددجوی این نهاد به سفر های زیارتی مشهد مقدس و کربلای معلی تا پایان امسال خبر داد؛به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد استان فارس، میرشکار در جمع مسئولین فرهنگی و مدیران خوابگاه های کمیته امداد استان فارس با اعلام این مطلب گفت: کمیته امداد در رویکرد جدید بنا دارد بیش از گذشته از مشارکت خیران بهره مند شود.

وی گفت:یکی از فعالیت های که در بخش فرهنگی کمیته امداد قرار است توسعه پیدا کند اعزام مددجویان به اردو های زیارتی است که در سال جاری تاکنون 30 هزار نفر به مشهد مقدس اعزام شدند.

وی باا بیان اینکه امسال برای نخستین بار اردوی زیارتی کربلای معلی برای مددجویان راه اندازی شده است افزود:در دور نخست این اردوها هفته گذشته حدود 136 نفر به کربلای معلی اعزام شدند که این آمار تا پایان امسال به 10 هزار نفر خواهد رسید.

میرشکاری با اشاره به اینکه در سفرهای زیارتی مشهد مقدس برای هر مددجو 3میلیون ریال و برای کربلای معلی برای هر نفر حدود 6 میلیون ریال هزینه می شود افزود:تمامی هزینه های سفرهای زیارتی مددجویان از سوی خیران نیک اندیش پرداخت می شود.

وی هدف از سفر خود را به استان فارس تبیین رویکرد های جدید کمیته امداد در حوزه فرهنگی و بازدید از فعالیت های اردوگاه شهید ربانی و کانون فرهنگی شیراز عنوان کرد و بر رویکردهای جدیدکمیته امداد در سال جاری نظیر تعمیق باور های دینی خانواده ها، ارتقای سطح فکری نیرو های امدادگر ، انتقال پیام های فرهنگی به خانواده های مددجویان،فراهم شدن زمینه ازوداج جوانان و زناان سرپرست خانوار تاکید کرد.

وی افزود:استان فارس یکی از استان های پیشرو و پرتلاش در عرصه فرهنگی است که میتواند در زمینه های مختلف گره گشای مشکلات فرهنگی و معیشتی مددجویان باشد.

نوشته شده توسط khabarnegar1 در یکشنبه, 16 شهریور 1394 ساعت 6:14 ق.ظ

  • دیدگاه‌ها برای تا پایان امسال 110 هزار مددجو به سفرهای زیارتی کربلا و مشهد اعزام می شوند بسته هستند
  • 486 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.