کمک 6 میلیارد و 500 میلیون تومانی خیران به نیازمندان استان فارس

در مراسمی با عنوان میهمانی رمضان که با حضور250 نفر از خیران استان و هنرمندان و به مناسبت هفته اکرام و ایتام برگزار شد 6 میلیارد و 500 میلیون تومان کمک های نقدی و غیرنقدی خیران و مردم نوع دوست فارس برای کمک به رفع مشکلات مددجویان کمیته امداد جمع اوری شد.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد استان فارس،در این مراسم مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس گفت: هم اکنون برای رفع مشکلات مسکن مددجویان 10 هزار واحد مسکونی و برای رفع مشکلات ازدواج زوج های جوان 8 هزار مورد جهیزیه در استان مورد نیاز است که برای تهیه آن ها و رفع این مشکلات مددجویان به همت و یاری مردم نوع دوست استان نیازمندیم.

وی با بیان اینکه در سال گذشته نیز در جشن رمضان خیران استان 3 میلیارد و 500 میلیون تومان به مددجویان کمیته امداد فارس کمک کرده اند افزود:مبالغ جمع آوری شده در زمینه های تهیه مسکن،جهیزیه،تحصیل و معیشت افراد نیازمند و محروم تحت حمایت هزینه شد.

مدیر کل کمیته امداد استان فارس یکی دیگر از برنامه های اساسی این نهاد را در ماه مبارک رمضان بر طبق تاکید مهندس فتاح ریاست کمیته امداد کشورسرکشی و بازدید از خانواده های تحت پوشش و مددجویان عنوان کرد و افزود:در این بازدید ها که معمولا 3 بار در هفته و با حضور خیران و مسئولان برگزار می شود ضمن دلجویی از محرومین نیازهای آنان برطرف می شود.

وی گفت:در یکی از این بازدیدها یک بانوی خیر مبلغ 4 میلیارد و 500 میلیون تومان برای احداث مسکن مددجویان قول مساعد داده که ان شاءالله در ماه های آتی اقدام به خرید یا احداث مسکن نیازمندان با اولویت ایتام عزیز نماید.

دکتر بذرافشان ضمن قدردانی از حضور و همکاری همیشگی خیران استان در کنار کمیته امداد به نقش آن ها در ارائه خدمات به مستضعفین اشاره کرد و افزود:کمیته امداد سالانه قریب به 16 میلیارد تومان صدقه از صنادیق کوچک،متوسط و بزرگ جمع اوری می کند و از آن جایی که این نهاد 350 هزار نفر را تحت حمایت دارد از این مبلغ به هر نفر روزانه مبلغ ناچیز 1200 ریال اختصاص می یابد و ریالی از آن به خارج از کشور ارسال نمی شود و اگر کمک های زنان و مردان بزرگ و نوع دوست نبود کمیته امداد به تنهایی نمی توانست از عهده این خدمت رسانی بزرگ برآید.

در این مراسم معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداری فارس نیز با بیان اینکه یتیم نوازی و دستگیری از فقرا از مواردیست که در کتاب آسمانی ما بر آن بسیار تاکید شده افزود:در دین مقدس اسلام نسبت به رعایت حال و حفظ حقوق یتیم، سفارش فراوان شده و امام علی(ع) در این زمینه الگوی تمامی مسلمانان هستند.

پژوهش افزود:یکی از شیوه های رفتاری امام علی (ع) رسیدگی به وضعیت نیازمندان جامعه به صورت آشکار و در خفا بود و بسیاری از محرومان و فقرا پس از شهادت حضرت،ایشان راشناختند.

مراسم میهمانی رمضان با حضور هنرمندان و خیران در شیراز برگزار و به صورت زنده از سیمای استانی شبکه فارس پخش شد.

_DSC1692 _DSC1617 _DSC1712 IMG_4731

 

نوشته شده توسط khabarnegar1 در شنبه, 04 تیر 1395 ساعت 10:08 ق.ظ

  • دیدگاه‌ها برای کمک 6 میلیارد و 500 میلیون تومانی خیران به نیازمندان استان فارس بسته هستند
  • 542 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.