فارس اولین میزبان طرح «حامیان بهشتی» شد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) فارس هم، با اشاره به اینکه طرح حامیان بهشتی به پیشنهاد این نهاد و برای نخستین بار در این استان اجرا می شود گفت: بر اساس این طرح، تمام کودکان یتیم تحت حمایت خانواده شهدا قرار خواهند گرفت.
به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد استان فارس، دکتر محمد بذرافشان یکی از اهداف اجرای این طرح را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در میان مددجویان کمیته امداددانست و افزود: در این طرح هر یک از خانواده معظم شهدا به نیابت از شهید خود یکی از یتیمان را تحت حمایت خود قرار می دهند.
وی افزود: هر یک از خانواده شهدا می توانند رقم کمک نقدی خود را که از حداقل 200 هزار ریال شروع می شود تعیین کنند.
بذرافشان گفت: استان فارس بیش از 15 هزار شهید تقدیم انقلاب کرده که با اجرای طرح حامیان بهشتی، 13 هزار یتیم این استان تحت تکفل خانواده شهدا قرار خواهند گرفت.

بهره مندی خانواده های ایتام از حمایت های خانواده های شهدا

معاون توسعه مشارکتهای کمیته امداد امام خمینی(ره) از فارس به عنوان اولین استان میزبان طرح «حامیان بهشتی» یاد کرد که در آن خانواده های شهدا، حامی ایتام تحت پوشش کمیته امداد می شوند.

علی محمد ذوالفقاری در همایش «حامیان بهشتی» با بیان اینکه خانواده های ایتام مددجو علاوه بر حمایت اقتصادی، از حمایت فرهنگی خانواده شهدا بهره مند می شوند درباره کمک های مالی این طرح، اظهار کرد: در کشور با وجود ۲۰۰ هزار یتیم، یک میلیون حامی از خانواده های تحت پوشش کمیته امداد حمایت می کنند که این کمکها از ۳۰ هزار تومان آغاز می شود.

ذوالفقاری تصریح کرد: در طرح حامیان بهشتی خدمت نخست خانواده شهدا به مددجویان و خانواده هایی که فرزند یتیم دارند.

وی گفت:ارتباط خانواده شهید با یتیم تحت پوشش امداد و الگو گرفتن وی از خانواده شهید برای کمیته امداد یک آرمان و هدف است.

معاون توسعه مشارکتهای کمیته امداد امام خمینی(ره) درباره نحوه مشارکت استانها در این طرح، یادآور شد: در گام نخست فارس پذیرای این طرح و به نوعی این استان میزبان اول طرح حامیان بهشتی است و در ادامه پس از ارزیابی آثار طرح به سراسر کشور تسری داده خواهد شد.

وی طرح حامیان بهشتی ایتام را یک طرح منسجم و هدف دار دانست و گفت: این طرح می تواند به عنوان یک حرکت ملی در سراسر کشور اجرا شود.

IMG_6726IMG_6736IMG_6797

حمایت از محرومین و دستگیری از نیازمندان یکی از شعارهای مهم انقلاب

حجت الاسلام و المسلمین رضوی اردکانی نیز در این مراسم عزت ، شوکت و عظمت ایران اسلامی را از برکت خون شهدا دانست و افزود:حمایت از محرومین و دستگیری از نیازمندان یکی از شعارهای مهم انقلاب در راستای رسالت انبیا و اولیاست که در قرآن نیز بسیار مورد تاکید قرار گرفته است.

امام جمعه موقت شیراز افزود:کمیته امداد حضرت امام (ره) از بدو تاسیس تاکنون خدمات ارزشمندی را به محرومان ارائه داده و برکات ارزشمندی در جامعه از خود به جا گذاشته است.

وی با بیان اینکه این نهاد افراد تحت حمایت را به شکل آبرومندانه مورد حمایت قرار داده افزود:بسیاری از این افراد تحت حمایت امروز در جامعه به موقعیت های درخشان و موفقی رسیده اند.وی ضمن تشکر و قدردانی از مدیر کل کمیته امداد گفت:از زمان حضور دکتر بذرافشان در این نهاد شاهد برکات مادی و معنوی زیادی در کمیته امداد بوده ایم.

حجت الاسلام والمسلمین رضوی اردکانی طرح حامیان بهشتی را از طرح های تاثیر گذار دانست و افزود:همه ما مرهون از خودگذشتگی و خون شهدا هستیم و امیدواریم اجرای این طرح برای ترویج فرهنگ ایثار و از خود گذشتگی در سراسر کشور نهادینه شود.

IMG_6748 IMG_6776
مدیر کل بنیاد شهیدوامور ایثارگران فارس هم در این مراسم گفت : در این طرح که برای نخستین بار در کشور در استان فارس اجرا می شود و با استقبال گسترده خانواده های معظم شهدا و ایثارگران استان همراه بوده است زمینه ای فراهم می شود تا این خانواده ها به نیابت از فرزندان شهیدشان از ایتام استان حمایت های مالی و معنوی کنند .
رجبعلی راهی افزود : 156 نفر از کارکنان بنیاد شهید وامور ایثارگران استان نیز از مهرماه سال 91 تا کنون حامی 242 فرزند بی سرپرست شده و تا پایان خرداد ماه امسال 335 میلیون تومان کمک مالی به این افراد داشته اند .

IMG_6676 IMG_6721

همایش هر شهید یک حامی با عنوان حامیان بهشتی با حضور مسئولان بنیادشهید انقلاب اسلامی و کمیته امداد امام(ره) استان فارس در مجتمع فرهنگی تربیتی آیت الله ربانی برگزار شد.

نوشته شده توسط khabarnegar1 در شنبه, 29 مرداد 1395 ساعت 5:51 ق.ظ

  • دیدگاه‌ها برای فارس اولین میزبان طرح «حامیان بهشتی» شد بسته هستند
  • 1572 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.