پرداخت زکات اختلاف طبقاتی را از بین می برد/ 600 نفر از مروجین جهاد کشاورزی استان فارس عامل زکات می شوند

رییس اداره اجرایی زکات کمیته امداد استان فارس با بیان این که پرداخت زکات باعث از بین رفتن اختلاف طبقاتی می شود، گفت: براساس تفاهم نامه همکاری بین کمیته امداد و جهاد کشاورزی استان 600 نفر از مروجین جهاد کشاورزی استان حکم عاملیت زکات می گیرند.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد، سید علی اکبرجعفری بیان کرد: در جلسه ای و با حضور رییس و معاونان جهادکشاورزی استان  و همچنین مدیران شهرستانی جهاد کشاورزی مقرر شد،  600 نفر از مروجین جهاد کشاورزی به عنوان عاملین افتخاری  زکات به فرمانداری ها، بخشداری ها و دهیاری ها معرفی شوند تا در کنار روحانیون زکات به فعالیت بپردازند.

 

وی با اشاره به این که اختلاف درآمدها طبیعی است، تصریح کرد: در دین مبین اسلام برای آن که اختلاف درآمدی منجر به اختلاف طبقاتی نشود کسانی که درآمد دارند و ازتمکن مالی برخوردار هستند با کمک به فقرا و نیازمندان اختلاف طبقانی را ازبین می برند و تعادل برقرار می شود.

 

جعفری تصریح کرد: یکی از راه های از بین بردن اختلاف طبقاتی پرداخت زکات است که اگر پرداخت این فریضه واجب در جامعه نهادینه شود،فقر از جامعه برچیده می شود.

وی یاد آور شد : در ادامه این جلسه 40 نفر از مدیران جهاد کشاورزی حامی ایتام تحت حمایت کمیته امداد شدند.

 

نوشته شده توسط خبرنگار در پنجشنبه, 26 اسفند 1395 ساعت 5:40 ق.ظ

  • دیدگاه‌ها برای پرداخت زکات اختلاف طبقاتی را از بین می برد/ 600 نفر از مروجین جهاد کشاورزی استان فارس عامل زکات می شوند بسته هستند
  • 283 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.