دینکان شیراز(شهرک آرین) می تواند شادی آور زنان سرپرست خانوار باشد

زنان سرپرست خانوار، همان زنانی که هم پدر هستند و هم مادر، زنانی که غم ها، غصه ها و دلتنگی های خود را پشت قیافه معصومانه و مظلومانه ای که دارند پنهان می کنند، زنان و مادرانی که گاها چشم هایشان می گرید و لب هایشان می خندد.

زنان سرپرست خانوار چیز زیادی برای خودشان نمی خواهند اما تمام تلاششان برای فرزندانی است که به هر دلیلی از نعمت داشتن پدر محروم هستند وبرای ادامه زندگی نیاز به درآمدی ثابت و شغلی پایدار دارند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، تعداد زیادی از زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند که این نهاد مردمی تمام تلاش خود را برای اشتغال این زنان به کار گرفته است و با کمک خیرین و مردم نیک اندیش رویکرد توانمند سازی و خودکفایی خانواده ها را دنیال می کند که کمیته امداد استان فارس نیز اقدامات مهم و ارزشمندی در حوزه اشتغال خانواده های تحت حمایت انجام داده است.

یکی از اقدامات مهم و ارزشمندی که کمیته امداد استان فارس با کمک یکی از خیرین دنبال می کند، احداث ساختمانی  6 طبقه در یک قطعه زمین به مساحت27/ 866 مترمربع با زیر بنای 2000 هزار متر در دینکان شیراز(شهرک آرین) خیابان شهامت کوچه 4است که  برای اشتغالزایی افراد فاقد درآمد و کم درآمد به ویژه زنان سرپرست خانوار به نحوی که از درآمد آن محل حقوق و دستمزد افراد مزبور تامین شود.

مدیریت این ساختمان 6 طبقه بر عهده واقف است که بر اساس پیش بینی های انجام گرفته مقرر شده دوطبقه از این ساختمان جهت اسکان موقت زنان سرپرست خانوار فاقد مسکن که در ساختمان شاغل می شوند، اختصاص یابد.

همچنین کمیته امداد استان فارس پیش بینی کرده است بیش از 4 هزار میلیارد ریال در قالب تسهیلات قرض الحسنه برای این کار بزرگ اختصاص یابد که سهم زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اشتغال 400بانوی سرپرست خانوار است.

لازم به ذکر است طبق پیش بینی های انجام شده این ساختمان طی دوسال به بهره برداری  می رسد و مشاغلی از جمله،صنایع دستی، خیاطی و پوشاک، انواع فست فود و غذاهای ایرانی، کارگاه های تولیدی و صنایع غذایی برای زنان سرپرست خانوار ایجاد خواهد شد.

 

 

 

 

نوشته شده توسط خبرنگار در سه شنبه, 12 اردیبهشت 1396 ساعت 5:18 ق.ظ

  • دیدگاه‌ها برای دینکان شیراز(شهرک آرین) می تواند شادی آور زنان سرپرست خانوار باشد بسته هستند
  • 318 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.