مدیر کمیته امداد خنج عنوان کرد:

شرکت 250 نفر از مددجویان در طرح قرآنی ترنم نور

از ابتدای سال جاری تاکنون یک هزار و 200 نفر از برنامه های آموزش خانواده بهره مند شده اند.

هدف از اجرای این طرح احیای فرهنگ دینی،ترویج، تبلیغ و اعتلای فرهنگ قرآنی و گسترش فضایل اخلاقی در زندگی مددجویان و ارتقاء سطح بینش و باورهای دینی و مذهبی مددجویان از طریق انس بیشتر با قرآن است.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد استان فارس، احمد رستم پور، مدیر کمیته امداد شهرستان خنج  با بیان اینکه یکی از شاخص های توانمند سازی مددجویان تحت حمایت  تقویت باورهای دینی و معنوی، افزایش اعتماد به نفس و روحیه خود باوری  در آنان است ، گفت:  برای  رسیدن به این هدف برنامه های مختلفی در حوزه فرهنگی کمیته امداد پیش بینی شده است.
وی برنامه‌ریزی برای ارتقاء سطح فکری مددجویان را از برنامه‌های مهم حوزه فرهنگی کمیته امداد عنوان کرد و افزود: ارائه آموزش‌های متناسب با گروه‌های مختلف مددجویی از برنامه‌های مورد نظر در این بخش است.

مدیر کمیته امداد شهرستان خنج  به برنامه های فرهنگی این نهاد برای مددجویان تحت حمایت اشاره و  بیان کرد: همزمان با شروع ماه مبارک رمضان ، برنامه های آموزشی قرآن در قالب “طرح ترنم نور” با همکاری مؤسسات قرآنی در سراسر شهرستان برگزار شد.

رستم پور هدف از اجرای این طرح را احیای فرهنگ دینی،ترویج، تبلیغ و اعتلای فرهنگ قرآنی و گسترش فضایل اخلاقی در زندگی مددجویان  برشمرد و گفت : با اجرای این طرح سطح بینش و باورهای دینی و مذهبی مددجویان از طریق انس بیشتر با قرآن ارتقاء می‌یابد.

وی با بیان اینکه برنامه های قرآنی ماه مبارک رمضان در دو بخش اجرا شده است، خاطر نشان کرد: بخش اول برگزاری محافل انس با قرآن کریم در مراکز فرهنگی- تربیتی نظیر مساجد و حسینیه های شهر و روستا بود که از ظرفیت قاریان برجسته همان شهر یا روستا و یا قاریان و حافظان برجسته مددجو استفاده شده است.

مدیر کمیته امداد شهرستان خنج، بخش دوم این برنامه های قرآنی را آموزش قرآن کریم به مددجویان عنوان کرد و افزود: بیش از 250  مددجوی تحت حمایت در کلاس های آموزش روخوانی، روان خوانی، قرائت، حفظ، ترجمه ، تفسیر و مفاهیم قرآن کریم  شرکت کردند واز فضایل قرآن کریم در ماه مبارک رمضان بهره مند شده اند.

رستم پور با اشاره به برگزاری کلاس های عفاف و حجاب در این دوره ، اظهار کرد: اقدامات لازم جهت صدور مدرک قرآنی برای تمامی شرکت کنندگان در طرح ترنم نور انجام شده است و نیز برای حافظان یک جزء و بالاتر برنامه ریزی لازم صورت گرفته و تعدادی از مددجویان در حال حفظ هستند.

وی در پایان به دیگر برنامه های فرهنگی این نهاد در سال جاری اشاره کرد و یادآور شد: برگزاری اردوهای فرهنگی و آموزشی، برنامه‌ریزی برای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان تحت حمایت در کلاسهای تابستانی و کانون فرهنگی، اجرای طرح شوق زیارت، ارائه آموزش‌های مشاوره‌ای و پیشگیری از اعتیاد از دیگر برنامه‌های مهم کمیته امداد خنج در سال جاری است که از ابتدای سال جاری  یک هزار و 200 نفر از برنامه های آموزش خانواده این نهاد بهره مند و 63 نفر در اردوهای فرهنگی و زیارتی شرکت کرده اند.

 

 

نوشته شده توسط خبرنگار در یکشنبه, 25 تیر 1396 ساعت 8:00 ق.ظ

  • دیدگاه‌ها برای شرکت 250 نفر از مددجویان در طرح قرآنی ترنم نور بسته هستند
  • 398 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.