در ۴ماهه نخست امسال صورت گرفت؛

پرداخت ۳ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان خنجی

کمیته امداد شهرستان خنج در سال گذشته با پرداخت ۲۰ میلیارد و ۹۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغال زایی زمینه اشتغال بیش از ۱۶۰ نفر را فراهم کرده است.

مدیر کمیته امداد شهرستان خنج به تشریح فعالیت های حوزه اشتغال این مدیریت در چهار ماهه نخست سال جاری  و سال ۹۵ پرداخت.

 

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد استان فارس ، احمد رستم پور، مدیر کمیته امداد شهرستان خنج با بیان اینکه این نهاد در سال گذشته ۱۶۰ فقره تسهیلات اشتغال با مبلغی بیش از ۲۰ میلیارد ریال پرداخت کرده است، گفت: اجرای طرح های خوداشتغالی و ایجاد فرصت های شغلی مناسب برای خانواده‌های نیازمند، با رویکردهای مؤثر و کارآمد، یکیاز اهداف و برنامه‌های کمیته امداد و ارمغان آن تأمین عزت و کرامت خانواده‌ها و رسیدن به استقلال اقتصادی است.

 

وی ادامه داد: طرح های اشتغال زایی در بخش های مشاغل خانگی ، صنایع دستی ، حمل  و نقل ، کشاورزی ، دامداری ، پرورش ماکیان ، کسب و کار ، فنی و خدمات  ، زنبور داری ، خدماتی و تولیدی راه اندازی و اجرا شده است  و این روند برای توانمند سازی خانواده های تحت حمایت در سال جاری نیز ادامه دارد.

 

مدیر کمیته امداد شهرستان خنج با اشاره به اینکه طرح های اشتغال با هدف کمک به پایداری و ارتقاء افزایش ضریب موفقیت شغلی ، تحت نظارت مستمر و راهنمایی مداوم کارشناسان اشتغال این نهاد قرار دارد، بیان کرد : توانمند سازی خانواده های تحت پوشش از طریق مشاوره شغلی ، ارائه آموزش های فنی و حرفه ای و پرداخت تسهیلات اشتغال زایی انجام و هر ساله تعدادی از مددجویان با این شرایط صاحب شغل می شوند.

 

رستم پور تشریح کرد:  معرفی به کاریابی ها ، ایجاد تمهیدات لازم جهت حضور مددجویان فاقد مهارت شغلی در دوره های آموزشی بلند مدت فنی و حرفه ای و قرار گرفتن در مسیر اعطای تسهیلات اشتغال و خودکفایی و دستیابی به استقلال اقتصادی از جمله مهم ترین برنامه های این نهاد در سال “اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال” است.

 

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون سه نفر به مراکز کاریابی معرفی شده اند، افزود: در همین مدت ۱۵۰ نفر از مددجویان تحت پوشش در کلاس های آموزشی فنی و حرفه ای شرکت کرده اند.

 

مدیر کمیته امداد شهرستان خنج ادامه داد: در چهار ماهه نخست امسال ۲۳ طرح اشتغال با هزینه ۳ میلیارد و ۳۹۰ میلیون ریال اجرا شده است که این روند تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

 

رستم پور انواع طرح های حوزه اشتغال و خودکفایی را ، طرح های کار انگیزی با مبلغ وام کمتر از ۵۰ میلیون ریال، طرح های توان افزایی با مبلغ ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون ریال و طرح های اشتغالزایی با مبلغ بیش از ۱۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و ادامه داد: بر این اساس از ابتدای سال جاری دو فقره وام کارانگیزی، دو فقره وام توان افزایی و ۱۸ فقره وام اشتغالزایی به مددجویان خنجی اعطا شده است.

 

وی با بیان اینکه هم اکنون در شهرستان خنج  هزار و ۶۱۱ طرح اشتغال در حال اجرا است، گفت: دو هزار و ۱۰۰خانوار  نیازمند در شهرستان از خدمات کمیته امداد بهره مند هستند که نزدیک هزار و ۶۰۰ خانوار آن تحت حمایت طرح های اشتغال قرار دارند.

نوشته شده توسط خبرنگار در یکشنبه, 08 مرداد 1396 ساعت 7:45 ق.ظ

  • دیدگاه‌ها برای پرداخت ۳ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان خنجی بسته هستند
  • 315 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.