در بازدید از کمیته امداد شهرستان ها ؛

کمیته امداد نی ریز میزبان مدیر کل کمیته امداد استان و هئیت همراه بود

در راستای بازدید های مدیر کل کمیته امداد استان فارس و هئیت همراه از دفاتر این نهاد در شهرستان ها کمیته امداد نی ریز مورد بازدید قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی کمیته امداد شهرستان نی ریز در این بازدید، دکتر محمد بذرافشان، مدیر کل کمیته امداد استان فارس در سفر دو روزه خود به این شهرستان ضمن دیدار دیدار با خانواده های ایتام و مددجویان، بازدید از طرح های برتر اشتغال شهرستان، عیادت از بیماران صعب العلاج در منزل، بازدید از بخش های آباده طشک و قطرویه و دیدار با کارکنان کمیته امداد این شهرستان، طی سخنانی خدمت به محرومین را افتخاری بزرگ و  ماندگار عنوان کرد و گفت: این توفیق نصیب همه کس نمی شود که باید قدر خود را بدانید و بابت این توفیق همواره شکرگذار خداوند باشید.

 

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان ضمن برشمردن موفقیت های این نهاد در استان و کسب رتبه های برتری کشوری در امور اشتغال، مسکن و … گفت :در  سال۹۶ مبلغ ۲۰۰میلیارد تومان اعتبار در حوزه اشتغال زائی به کمیته امداد امام خمینی(ره) استان برای ایجاد طرح های اشتغالزائی اختصاص یافته است که امیدواریم بتوانیم تمامی این اعتبارات را جذب کنیم.

دکتر  بذرافشان خاطر نشان کرد: در سال 95 نیز۱04میلیارد تومان به این حوزه اختصاص یافته بود که همه این اعتبارات جذب و استان فارس در حوزه اشتغالزائی مقام اول کشور را کسب کرد.

وی  افزود: در حوزه اشتغال دانش بنیان نیز۵۰ میلیون تومان وام از طریق کمیته ومبلغ۲۰میلیون تومان نیز از محل تسهیلات بانکی به سرپرستان خانوار که در این حوزه فعالیت نمایند پرداخت می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان فارس ادامه داد :کمیته امداد امام استان در سال گذشته ۶ هزار شغل ایجاد کرد که با ایجاد این مقدار۹هزار فرصت شغلی ایجاد کرد که در این حوزه نیز استان فارس مقام اول کشور را کسب کرد.

بذرافشان در پاسخ به سوالی در باره تعداد خانوارهای خودکفاشده کمیته امداد امام خمینی(ره) استان در سال گذشته نیزاظهار کرد: تعداد۴هزارخانوارتحت پوشش استان خودکفا شده و از چرخه معیشت بگیر استان خارج شده اند.

وی در مورد تأمین مسکن مددجویان نیز گفت: این کمیته ۵هزار فعالیت مسکن در حوزه احداث، تعمیرات و خرید مسکن برای مددجویان با همکاری خیرین داشته است و برای سال جاری نیز اولویت مسکن جهت مناطق محروم می باشد.تا رویکرد مهاجرت معکوس از شهر به روستا رونق گیرد و اشتغال پایدار نیز در این حوزه فعال شود.

در این دیدار حضرت آیت الله سید محمد فقیه امام جمعه محترم نی ریز و حضرت آیت الله موسوی امام جمعه محترم آباده طشک ضمن تقدیر و تشکر از خدمات کمیته امداد امام خمینی(ره) در راستای فقرزدایی، خدمات کمیته امداد را تأثیرگذار و اثربخش در جامعه دانستند..

همچنین دکتر بذرافشان در دیدار با خانواده های مددجویان مبلغ 30 میلیون ریال به صورت نقدی و قول اعزام به مشهد مقدس  به آنان را  اعلام کرد.

نوشته شده توسط خبرنگار در دوشنبه, 19 تیر 1396 ساعت 4:03 ق.ظ

  • دیدگاه‌ها برای کمیته امداد نی ریز میزبان مدیر کل کمیته امداد استان و هئیت همراه بود بسته هستند
  • 597 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.