مدیر کمیته امداد فراشبند اعلام کرد:

بهره مندی 135 کودک دچار سوء تغذیه از بسته های حمایتی کمیته امداد

بیش از 200 میلیون ریال برای تهیه سبد غذایی کودکان زیرشش سال در فروردین و اردیبهشت ۹۶ توسط کمیته امداد فراشبندهزینه شده است.
مدیر کمیته امداد شهرستان فراشبند به تشریح طرح “همسفره” که ویژه حمایت از کودکان زیر شش سال دچار سوء تغذیه است، پرداخت.
به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد استان فارس، فضل الله قیومی پور، مدیر کمیته امداد شهرستان فراشبند با اشاره به اجرای طرح”همسفره” گفت: این طرح با مشارکت نهادهای حمایتی و دانشگاه علوم پزشکی در حمایت از کودکان مبتلا به سوء تغذیه در شش مرحله دوماهه در مناطق محروم اجرا می شود.
وی بیان کرد: سبد غذایی ویژه کودکان زیر شش سال دچار سوء تغذیه شامل حبوبات ، لبنیات ، برنج ، روغن ، گوشت مرغ و ماهی است که از طریق فروشگاه های طرف قرارداد کمیته امداد داراب توزیع می شود.
مدیر کمیته امداد شهرستان فراشبند، کمک به بهبود سوء تغذیه کودکان و افزایش شاخص‌ سلامت خانواده‌ های نیازمند را از اهداف این طرح برشمرد و بیان کرد: در صورت بهبودی کامل و صحت سلامتی کودکان تحت حمایت این طرح، آنان از این چرخه حمایتی خارج شده و کودکان دیگری که از سوء تغذیه رنج می‌برند با معرفی مراکز بهداشت جایگزین می‌شوند.
قیومی پوربه پایش و آزمایش کودکان تحت پوشش که هر شش ماه یک بار انجام می شود، اشاره کرد و ادامه داد: درسه ماهه نخست امسال بیش از ۷۲ میلیون تومان برای تهیه سبد غذایی ویژه کودکان یک تا شش سال دچار سوء تغذیه هزینه شده است.
وی با بیان اینکه باهمکاری دانشگاه علوم پزشکی فارس و مراکز بهداشت شهرستان فراشبند طرح شناسایی کودکان دچار کودکان یک تا شش ساله دچار سوء تغذیه از طریق مراکز بهداشتی شناسایی و به کمیته امداد معرفی می شوند که به آنها سبد غذایی به آنها تعلق می گیرد.
قیومی پور یادآورشد: درسال ۹۵ و برای اجرای طرح همسفره که در شش مرحله انجام شد بیش از 987 میلیون و 360 هزار ریال هزینه شد که 120 نفر از کودکان نیازمند از سبد غذایی بهره مند شدند و 63 نفر از کودکان دچار سوء تغذیه از طرح همسفره خارج شدند.

نوشته شده توسط خبرنگار در چهارشنبه, 18 مرداد 1396 ساعت 4:08 ق.ظ

  • دیدگاه‌ها برای بهره مندی 135 کودک دچار سوء تغذیه از بسته های حمایتی کمیته امداد بسته هستند
  • 563 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.