از ابتدای سال جاری تاکنون؛

بیش از 2 هزار خانوار خنجی از خدمات حمایتی کمیته امداد بهره مند شدند

هشت  میلیارد و410 میلیون ریال خدمات حمایتی در بخش های مختلف مستمری، جهیزیه، کمک های موردی و وام کارگشایی در پنج ماهه نخست امسال به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد شهرستان خنج ارائه شده است.

مدیر کمیته امداد شهرستان خنج به تشریح اقدامات حوزه حمایت این مدیریت در سال 95 و همچنین پنج ماهه نخست امسال پرداخت.

 

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد استان فارس، احمد  رستم پور، مدیر کمیته امداد شهرستان خنج با بیان اینکه بیش از دو هزار خانوار نیازمند تحت حمایت این نهاد قرار دارند، گفت: همه این خانواده ها درطول سال خدمات مختلف و متنوع حمایتی دریافت می کنند.

وی با اشاره به اینکه  از ابتدای سال جاری تاکنون هشت میلیارد و 410 میلیون ریال خدمات حمایتی مختلف برای رفع نیازمندی‌های خانواده‌های تحت حمایت پرداخت شده است، بیان کرد: پرداخت به موقع کمک معیشت زندگی و رفع مشکلات و نیازمندی‌های مددجویان از مهم‌ترین ضرورت‌های حمایت‌های خاص از آنان است.

مدیر کمیته امداد شهرستان خنج  ادامه داد: خدماتی از جمله پرداخت مستمری، خدمات درمانی، تحصیلی، مشاوره‌ای، تسهیلات خودکفایی و کارگشایی، تامین مسکن و جهیزیه، کمک هزینه ازدواج و گرفتن معافیت سربازی فرزندان مددجو از جمله خدمات حمایتی است که به مددجویان ارائه می شود.

رستم پور با بیان این که  رشد ازدواج در بین فرزندان مددجو باعث افزایش متقاضیان دریافت جهیزیه و کمک هزینه ازدواج شده است، گفت: امسال 175 میلیون ریال در زمینه کمک هزینه ازدواج جوانان تحت حمایت به صورت بلاعوض پرداخت شده و همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد:  در سال 95 بیش از دو میلیارد و 400 میلیون ریال تسهیلات برای  ازدواج  112 نفر از مددجویان هزینه شده است.

مدیر کمیته امداد شهرستان خنج  با اشاره به مشکلات مددجویان و نیازمندی آنان به کمک های موردی گفت: تاکنون 77 میلیون 405 هزار ریال به عنوان کمک‌های موردی در جهت رفع مشکلات و نیازمندی‌های مددجویان به آنها پرداخت شده که این کمک ها در سال پیش، بیش از یک میلیارد و 153 میلیون ریال بوده است.

رستم پور با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون 5 میلیارد و 44 میلیون ریال به حساب مددجویان کمک معیشت بگیر واریز شده است، ابرازامیدواری کرد:با توانمندسازی و خودکفایی خانواده های تحت حمایت، از تعداد مستمری بگیران کاسته شود.

 وی بیان کرد: در سال گذشته بیش از 14 میلیارد و 564 میلیون ریال مستمری به مددجویان پرداخت شده است.

نوشته شده توسط خبرنگار در سه شنبه, 31 مرداد 1396 ساعت 9:15 ق.ظ

  • دیدگاه‌ها برای بیش از 2 هزار خانوار خنجی از خدمات حمایتی کمیته امداد بهره مند شدند بسته هستند
  • 502 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.