در تیرماه؛

پیشتازی خنجی‌ها در پرداخت صدقه نسبت به سایر شهرستان‌ها

مردم شهرستان خنج در چهار ماهه نخست امسال بیش از ۴۴۴ میلیون ریال صدقه پرداخت کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷ درصد رشد داشته است.

مدیر کمیته امداد شهرستان خنج به تشریح فعالیت ها و اقدامات انجام شده معاونت توسعه مشارکت های مردمی این نهاد در چهارماه نخست امسال پرداخت.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد استان فارس، احمد رستم پور، مدیر کمیته امداد شهرستان خنج با بیان اینکه صدقه پرداختی مردم در تیر ماه سال جاری ۱۳۵ میلیون ریال بوده است، گفت: این مقدار در مقایسه با خرداد ماه ۴۰ درصد افزایش داشته که شهرستان خنج مقام اول را در بین شهرستان های استان فارس به دست آورد.

وی، معاونت توسعه مشارکت‌های مردمی را، متولی برقراری ارتباط بین نیکوکاران و نیازمندان جامعه دانست و بیان کرد: این معاونت با فراهم کردن زمینه‌های اجرایی لازم براساس امکانات بالقوه و بالفعل در سطح جامعه و در قالب طرح‌ها، کمپین‌های رسانه‌ای و تبلیغاتی متعدد و همچنین همکاری، ارتباط و تعامل با مؤسسات خیریه و تشکل‌های نیکوکاری مردمی در صدد ترویج و احیاء فرهنگ احسان و نیکوکاری و اکرام ایتام و نشر سنت‌های حسنه اسلامی و جذب هر چه بیشتر مشارکت مادی و معنوی مردم در کاهش آلام جامعه مددجویی شهرستان خنج است.

مدیر کمیته امداد شهرستان خنج با اشاره به اینکه هم اکنون پنج هزار و ۶۸۴ صندوق صدقه در شهرستان فعال است، افزود: رسیدگی به امور محرومان و نیازمندان و کاستن از گرفتاری‌ها و مشکلات آنان در کشور، تنها با همیاری و همدلی مردم نیک‌اندیش محقق خواهد شد.

رستم‌پور ادامه داد: علاوه بر پرداخت صدقه، خیران در چهار ماهه نخست امسال بیش از یک میلیارد و ۲۸۱ میلیون ریال برای امور نیازمندان کمک کرده اند که این کمک ها در سرفصل های زکات واجب، زکات فطره و کمک های مربوط به جشن نیکوکاری بوده است.

وی یادآور شد: مردم نیک اندیش شهرستان خنج در چهار ماه نخست امسال بیش از ۴۴۴ میلیون ریال صدقه پرداخت کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷ درصد رشد داشته است.

نوشته شده توسط خبرنگار در پنجشنبه, 12 مرداد 1396 ساعت 7:59 ق.ظ

  • دیدگاه‌ها برای پیشتازی خنجی‌ها در پرداخت صدقه نسبت به سایر شهرستان‌ها بسته هستند
  • 328 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.