مدیر کمیته امداد فسا خبر داد:

24 نوعروس فسایی در هفته ازدواج به خانه بخت رفتند

24 نوعروس تحت حمایت کمیته امداد شهرستان فسا  با دریافت جهیزیه به ارزش 60 میلیون تومان در هفته ازدواج به خانه بخت رفتند.

مدیرکمیته امداد شهرستان فسا به تشریح اقدامات انجام شده برای امر ازدواج جوانان تحت حمایت در هفته ازدواج پرداخت.

به گزارش اداره روابط عمومی واطلاع رسانی کمیته امداد استان فارس، محمد بهزادی، مدیر کمیته امداد شهرستان فسا با بیان اینکه طرح ازدواج آسان با هدف تامین جهیزیه نوعروسان مددجو با مشارکت مردم و خیران  برگزار شد، گفت: ازدواج آسان از طرح‌های فرهنگی و معنوی کمیته امداد برای جوانان تحت حمایت است که هر ساله با هدف تامین جهیزیه برای زوج های جوان تحت حمایت  اجرا می‌شود.

وی افزود: علاو بر اهداء جهیزیه به زوج های جوان تحت حمایت، مشاوره رایگان ازدواج و ارائه بسته های تشویقی شامل کمک هزینه دو برابری ازدواج، پرداخت اجاره مسکن، پرداخت کامل شهریه دانشجویان و همچنین تسهیلات اشتغال زایی  ارائه می شود.

مدیر کمیته امداد شهرستان فسا ادامه داد: 24 نوعروس تحت حمایت در شهرستان فسا با دریافت جهیزیه به ارزش 60 میلیون تومان در هفته ازدواج به خانه بخت رفتند.

بهزادی با اشاره به اینکه در سال گذشته به 575  نفر از زوج های جوان کمک هزینه جهیزیه و هدیه ازدواج اهدا شد، بیان کرد: یک میلیارد و 150 میلیون تومان برای آنان هزینه شد که  180 میلیون تومان آن را خیران  پرداخت کردند.

وی فسا با بیان اینکه کلیه نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد از خدمات مشاوره ای ازدواج بهره مند می شوند، افزود: خدمات مشاوره ای  و کارگاه های آموزشی با هدف ازدواج آگاهانه و پیشگیری از آسیب های اجتماعی به مددجویان تحت حمایت ارائه می شود.

بهزادی به آمار پایین طلاق در بین مدجویان تحت حمایت نسبت به سایر افراد جامعه اشاره کرد وگفت: برگزاری کلاس های آموزشی در زمینه ازدواج، ارائه خدمات مشاوره رایگان قبل، بعد و حین ازدواج به زوج های جوان از جمله دلایل کاهش آمار طلاق در بین زوج های جوان تحت حمایت کمیته امداد است.

نوشته شده توسط خبرنگار در دوشنبه, 06 شهریور 1396 ساعت 5:09 ق.ظ

  • دیدگاه‌ها برای 24 نوعروس فسایی در هفته ازدواج به خانه بخت رفتند بسته هستند
  • 440 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.