از ابتدای امسال تاکنون؛

292 نیازمند خنجی از تسهیلات قرض الحسنه بهره مند شدند

بیش از یک میلیارد و 270 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه از ابتدای امسال تاکنون به 292 نیازمند خنجی پرداخت شده است.

مدیر کمیته امداد شهرستان خنج به تشریح اقدامات و عملکرد حوزه وام این مدیریت در سال 95 و همچنین پنج ماه نخست امسال پرداخت.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد استان فارس، احمد رستم پور،مدیر کمیته امداد شهرستان خنج با بیان اینکه بیش از  2هزار خانوار نیازمند شهرستان از خدمات این نهاد بهره مند هستند، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از یک میلیارد و 270 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه برای رفع مشکلات درمانی، مسکن، جهیزیه و خرید لوازم ضروری آنان هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از خدمات حمایتی کمیته امداد پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان است، ادامه داد: تسهیلات کارگشایی به منظور تأمین هزینه‌های درمانی ، اعطای وام به محکومان دیه و جرائم غیر عمد، وام خرید،تأمین مسکن و اعطای مسکن، کمک به خرید لوازم منزل،ایجاد کار انگیزی، پرداخت بدهی، پرداخت کمک هزینه ازدواج و دیگر موارد به مددجویان پرداخت می شود.

مدیر کمیته امداد شهرستان خنج به فعالیت صندوق قرض الحسنه امداد ولایت اشاره و تاکید کرد: صندوق امداد ولایت به منظور ارائه تسهیلات به خانواده‌های کم برخوردار و نیازمندکار خود را آغاز کرده است که بخش زیادی از مشکلات نیازمندان را در بخش های مختلف با پرداخت تسهیلات برطرف می کند.

رستم پور، شرایط پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان را تشریح کرد و گفت: ابتدا مددکاران کمیته امداد شرایط متقاضیان دریافت تسهیلات را بررسی می کنند که در مرحله بعد خانواده های نیازمند از تسهیلات قرض الحسنه بهره مند می شوند.

وی ادامه داد: تسهیلات قرض الحسنه بسته به نوع نیاز خانواده های متقاضی به مبلغ دو، سه و پنج میلیون تومان به آنان پرداخت می شود.

رستم پور همچنین به تسهیلات پرداختی سال 95 اشاره کرد و گفت: در سال گذشته بیش از  747 میلیون تومان به 177 نفر از نیازمندان داده شد که این پرداختی ها در پنج ماه نخست امسال 70 درصد رشد داشته است.

نوشته شده توسط خبرنگار در سه شنبه, 07 شهریور 1396 ساعت 5:49 ق.ظ

  • دیدگاه‌ها برای 292 نیازمند خنجی از تسهیلات قرض الحسنه بهره مند شدند بسته هستند
  • 534 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.