ایجاد 2 هزار و 584 فرصت شغلی برای مددجویان فارسی در شش ماه نخست امسال

43 میلیارد تومان در شش ماه نخست امسال برای ایجاد دو هزار و 584 فرصت شغلی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان فارس هزینه شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان فارس به تشریح اقدامات و عملکرد این حوزه در شش ماه نخست امسال پرداخت.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد استان فارس، سیدعلی حسینی،معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان فارس، با بیان اینکه : در شش ماه نخست امسال دو هزار و 584 فرصت شغلی برای مددجویان ایجاد شده است، گفت: ایجاد فرصت های شغلی برای مددجویان تحت حمایت در شش ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال 95 بیش از 35 درصد رشد داشته است.

وی، هزینه ایجاد فرصت های شغلی در شش ماه نخست امسال را 43 میلیارد تومان بیان کرد و ادامه داد: 30 میلیارد تومان از اعتبارات بانکی و 13 میلیارد تومان از منابع داخلی کمیته امداد برای ایجاد این شغل ها هزینه شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان فارس، به شغل های ایجاد شده اشاره کرد و افزود: اشتغال مددجویان در زمینه خدمات، کشاورزی، دامپروری و صنایع دستی بوده است.

حسینی با تاکید بر اینکه یکی ازاهداف موثر و کارآمد کمیته امداد ایجاد فرصت های شغلی برای خانواده های نیازمند است که در جهت تامین عزت و کرامت خانواده ها و رسیدن به استقلال اقتصادی آنان، انجام می شود، بیان کرد: نظارت بر طرح های اشتغال مهمترین بخش فرآیند توانمندسازی مددجویان است که موجب پایداری اشتغال و توانمندی مجریان طرح می شود.

وی، استعداد سنجی و آموزش را دو مولفه مهم اشتغال پایدار عنوان کرد وافزود:تمام مددجویان کمیته امداد که مصمم به اجرای طرح های اشتغال هستند علاوه بر اینکه استعداد سنجی می شوند، ازآموزش های متناسب با شغل شان نیز به صورت رایگان بهره مند می شوند.

حسینی با اشاره به اینکه طرح های مجریان اشتغال کمیته امداد بیمه می شوند، گفت :در برخی از این طرح ها بازاریابی محصول تولید شده را هم کمیته امداد به عهده دارد، به طوری که تمامی منافع آن برای مددجو بوده و ما در این نهاد تنها نقش پشتیبانی و حمایت مددجو را بر عهده داریم.

 

 

نوشته شده توسط خبرنگار در شنبه, 01 مهر 1396 ساعت 6:33 ق.ظ

  • دیدگاه‌ها برای ایجاد 2 هزار و 584 فرصت شغلی برای مددجویان فارسی در شش ماه نخست امسال بسته هستند
  • 639 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.