بهره مندی 1700 جوان فارسی از کمک هزینه ازدواج در شش ماه نخست امسال

کمیته امداد استان فارس در شش ماه نخست امسال سه میلیارد و 825 میلیون تومان برای کمک هزینه خرید جهیزیه به هزار و 450 نوعروس و 250 نفر از پسران تحت حمایت پرداخت کرده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان فارس به تشریح اقدامات و عملکرد این حوزه  برای امر ازدواج جوانان تحت حمایت پرداخت.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد استان فارس، محمدبدری، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان فارس، با بیان اینکه یکی از اهداف مهم کمیته امداد تامین کمک هزینه خرید جهیزیه  به نوعروسان و هدیه ازدواج به پسران است، بیان کرد: در شش ماه نخست امسال سه میلیارد و 825 میلیون تومان برای ازدواج جوانان تحت حمایت هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه با هدف توسعه فرهنگ ازدواج آسان کمک هزینه خرید جهیزیه به نوعروسان و هزینه ازدواج به پسران اهدا می شود، ادامه داد: در شش ماه نخست امسال هزار و 450 نوعروس و 250 نفر از پسران تحت حمایت از کمک هزینه خرید جهیزیه و هزینه ازدواج بهره مند شدند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان فارس، کمک هزینه  ازدواج به پسران را یک میلیون و 500 هزار تومان اعلام کرد و افزود: کمک هزینه خرید جهیزیه به نوعروسان ساکن در مناطق محروم سه میلیون تومان و در مناطق برخوردار دو میلیون و 500 هزار تومان است.

بدری، با اشاره به اینکه کلیه نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد از خدمات مشاوره ای ازدواج بهره مند می شوند، بیان کرد: خدمات مشاوره ای  و کارگاه های آموزشی با هدف ازدواج آگاهانه و پیشگیری از آسیب های اجتماعی به مددجویان تحت حمایت ارائه می شود.

وی با تاکید بر اینکه یکی از اهداف مهم کمیته امداد ازدواج مجدد زنان سرپرست خانوار است، گفت: در شش ماه نخست امسال 50 نفر از زنان تحت حمایت کمیته امداد فارس ازدواج مجدد داشته اند که 125 میلیون تومان برای ازدواج آنان هزینه شده است.

بدری، به تعداد نوعروسان منتظر برای دریافت کمک هزینه خرید جهیزیه اشاره کرد و ادامه داد: هزار و 650 نوعروس فارسی در نوبت دریافت کمک هزینه خرید جهیزیه قرار دارند که به برای این امر چهار میلیارد و 125 میلیون تومان اعتبار نیاز است.

نوشته شده توسط خبرنگار در شنبه, 01 مهر 1396 ساعت 6:41 ق.ظ

  • دیدگاه‌ها برای بهره مندی 1700 جوان فارسی از کمک هزینه ازدواج در شش ماه نخست امسال بسته هستند
  • 628 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.