40 نوعروس فسایی در دهه ولایت به خانه بخت رفتند

40 نوعروس تحت حمایت کمیته امداد شهرستان فسا  با دریافت جهیزیه به ارزش 100 میلیون تومان در دهه ولایت به خانه بخت رفتند.

مدیر کمیته امداد شهرستان فسا به تشریح اقدامات انجام شده برای امر ازدواج جوانان تحت حمایت در شش ماه نخست سال جاری و سال 95 پرداخت.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد استان فارس، محمد بهزادی، مدیر کمیته امداد شهرستان فسا، با بیان اینکه علاوه بر اهداء جهیزیه به زوج های جوان تحت حمایت، مشاوره رایگان ازدواج و ارائه بسته های تشویقی به آنان ارائه می شود، گفت: این بسته ها شامل کمک هزینه دو برابری ازدواج، پرداخت اجاره مسکن، پرداخت کامل شهریه دانشجویان و همچنین تسهیلات اشتغال زایی  ارائه می شود.

وی ادامه داد: در دهه ولایت 40 نوعروس تحت حمایت کمیته امداد شهرستان فسا هر کدام با دریافت دو میلیون و 500 هزار تومان به عنوان کمک هزینه خرید جهیزیه به خانه بخت رفتند.

مدیر کمیته امداد شهرستان فسا یکی از اهداف و اولویت های این نهاد را ترویج و گسترش فرهنگ اصیل اسلامی در برپائی ازدواج های آسان،کم هزینه و پایدار عنوان کرد و افزود: از ابتدای سالجاری تا کنون 81 کمک هزینه جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت اهدا شده است.

بهزادی با بیان اینکه برگزاری دوره‌های آموزشی و مهارت‌های زندگی تأثیر بسزایی را در مدیریت اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مددجویان به دنبال دارد، گفت: همه نوعروسان تحت حمایت با شرکت در دوره‌های آموزشی و مشاوره‌ای، آموزش‌ها و مهارت‌های لازم زندگی را فرا می گیرند.

وی با  تاکید بر اینکه سبک زندگی اسلامی، آیین همسرداری و اصول و مهارت‌های زندگی ، مسائل دینی و اعتقادی ، بهداشت فردی و اجتماعی ، اقتصاد در خانواده و جلوگیری از آسیب های اجتماعی از جمله مباحث مطرح شده در دوره‌های آموزشی و مشاوره‌ای کمیته امداد است،  بیان کرد: کارگاه‌های آموزشی قبل، حین و بعد از ازدواج کمیته امداد موجب تحکیم بنیان خانواده و ارتقاء سطح فکری و فرهنگی مددجویان تحت حمایت شده است.

بهزادی گفت:  ازدواج‌های آسان و به‌دوراز تجمل موجب فرهنگ‌سازی و حذف هزینه‌های بسیار سنگین عروسی شده است که با حمایت خیران و نیکوکاران می‌توان تعداد زیادی از جوانان را راهی خانه بخت کرد.

 

 

نوشته شده توسط خبرنگار در سه شنبه, 21 شهریور 1396 ساعت 7:25 ق.ظ

  • دیدگاه‌ها برای 40 نوعروس فسایی در دهه ولایت به خانه بخت رفتند بسته هستند
  • 466 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.