توسط کمیته امداد فسا

سالمندان مددجو در فسا تکریم شدند

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان فسا از تکریم و تجلیل سالمندان در هفته سالمند با هدف شادابی ،نشاط و بهبود شیوه های زندگی سالمندی خبر داد .

به گزارش روابط عمومی  کمیته امداد شهرستان فسا ، محمد بهزادی  با بیان اینکه13 هزار 692 نفر در شهرستان فسا تحت حمایت کمیته امداد است، گفت: 6 هزار 413 نفر از این تعداد را سالمندان تشکیل می دهند که در مجموع 33درصد جامعه مددجویی این شهرستان را تشکیل می دهند که از این تعداد 4هزارو 314 نفر را زنان و 2هزارو99 نفر  را مردان تشکیل می‌دهند.

مدیر کمیته امداد با اشاره به اینکه 205 سالمند بیمار صعب العلاج و زمین گیر در شهرستان فسا تحت حمایت این نهاد قرار دارند، گفت: کمیته امداد ماهانه100 هزار تومان برای نگهداری هر نفر سالمند در منزل هزینه می کند.

وی با تاکید بر لزوم حمایت از سالمندان و کمک به آنها بیان کرد: این نهاد در هفته سالمند برنامه های متنوعی برای این قشر ارائه کرده که اعزام به اردوی یک روزه و زیارتی به امامزاده حسن  کچویه با حضور 300 سالمند ، اعزام یک مددجوی سالمند به  سفر مشهد مقدس، برگزاری مشاوره های فردی و گروهی، پایش سلامت سالمندان تحت حمایت، برگزاری کارگاه های آموزشی با محوریت سلامت، نشاط و بهبود شیوه های زندگی سالمندی، اجرای برنامه های مذهبی از جمله مداحی و نوحه خوانی و سخنرانی و زیارت عاشورا در مرقد مطهر امامزاده حسن (ع) همچنین عیادت  از مددجویان سالمند زمین گیر  و توزیع بسته های بهداشتی توسط حوزه درمان از جمله برنامه‌هایی است که همزمان با هفته سالمند اجرایی شده است.

بهزادی درباره ارائه خدمات به سالمندان تحت حمایت گفت: خدماتی که به صورت مستمر به سالمندان ارائه می‌شود، شامل پرداخت کمک هزینه معیشتی، ارائه خدمات درمانی و بهداشتی در قالب چکاب و معاینات پزشکی و اعطای سبدهای غذایی، برگزاری اردوهای زیارتی به سالمندان تحت حمایت است.

 

نوشته شده توسط خبرنگار در شنبه, 22 مهر 1396 ساعت 10:14 ق.ظ

  • دیدگاه‌ها برای سالمندان مددجو در فسا تکریم شدند بسته هستند
  • 127 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.