درشش ماه نخست امسال

200 کودک فسایی از طرح همسفره بهره مند شدند

90 میلیون تومان در شش ماه نخست امسالبرای تهیه سبد غذایی ۲۰۰ کودک زیر پنج سال دچار سوء تغذیه توسط کمیته امداد شهرستان فسا هزینه شده است.

رئیس  کمیته امداد شهرستان فسا به تشریح طرح “همسفره” که ویژه کودکان زیر پنج  سال دچار سوء تغذیه است، پرداخت.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد استان فارس، محمد بهزادی، مدیر کمیته امداد شهرستان فسا، با بیان خدمات کمیته امداد در بخش‌های مختلف به‌صورت هدفمند و زمان‌دار ارائه می‌شود، گفت: 700 کودک دارای سوءتغذیه با همکاری خانه‌های بهداشت شهری و روستایی در سطح شهرستان شناسایی‌شده است که 200 نفر از آنان تحت درمان قرار گرفته اند.

وی با اشاره به اینکه برای کمک به بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال ماهیانه به صورت میانگین 75 هزار تومان به حساب آنها واریز می شود، بیان کرد: به‌منظور کمک به بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال دچار سوء تغذیه بسته‌های مواد غذایی موردنیاز آنها با استفاده از منابع داخلی کمیته امداد تأمین و به آنها عرضه می‌شود.

رئیس کمیته امداد شهرستان فسا ادامه داد: بر اساس دستور غذایی کارشناسان علوم پزشکی شهرستان فسا، سبد غذایی متناسب با نیاز تغذیه‌ای  کودکان دچار سوء تغذیه  از طریق فروشگاه‌های طرف قرارداد کمیته امداد شهرستان تهیه و به آنها داده می شود.

بهزادی با تاکید بر اینکه  خدمات کمیته امداد در بخش‌های مختلف به‌صورت هدفمند و زمان‌دار ارائه می‌شود، گفت : با پایش مستمر و کنترل دوره‌ای کودکان دارای سوءتغذیه و سنجش سلامت این گروه در دوره‌های زمانی یکساله و بیشتر، کودکان بهبود یافته در قالب این طرح از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج‌شده و افراد جدید جایگزین آ‌نها می‌شوند.

وی  به اجرای طرح”همسفره”  اشاره کرد و ادامه داد: این طرح با مشارکت نهادهای حمایتی و دانشگاه علوم پزشکی در حمایت از کودکان مبتلا به سوء تغذیه در شش مرحله دوماهه در مناطق محروم اجرا می شود که درشش ماه نخست امسال در شهرستان فسا 90 میلیون تومان  برای این طرح هزینه شده است.

بهزادی بابیان اینکه زمینه مشارکت خیران برای کمک به بهبود تغذیه کودکان زیرشش سال نیز فراهم‌شده است ، افزود : خیران فسایی می‌توانند با حمایت به طرح همسفره در تأمین منابع مالی موردنیاز برای رفع سوءتغذیه کودکان زیر پنج سال مشارکت کنند.

 

 

 

نوشته شده توسط خبرنگار در دوشنبه, 10 مهر 1396 ساعت 5:49 ق.ظ

  • دیدگاه‌ها برای 200 کودک فسایی از طرح همسفره بهره مند شدند بسته هستند
  • 482 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.