راه اندازی نخستین سامانه ثبت نظارت الکترونیکی صندوق صدقات کشور در فارس

مدیرکل کمیته امداد فارس گفت: استان فارس برای نخستین بار در کشور، طرح سامانه ثنا (ثبت نظارت الکترونیکی) صندوق صدقات را اجرا می کند.

محمد بذرافشان در جمع خبرنگاران افزود: طرح رسیدهای الکترونیکی صندوق های صدقات برای نخستین بار در کشور در استان فارس اجرا شد و به دلیل استقبال شهروندان با رفع نقایص و ارتقای نرم افزار موجود، این طرح در سراسر کشور اجرا می شود.

وی با بیان اینکه این طرح از سال 93 در شهرستان شیراز اجرا شد، گفت: این طرح تا پایان امسال در سراسر استان فارس اجرا می شود.

وی با اشاره به مزیت های الکترونیکی سازی رسیدهای صندوق صدقات گفت: شفاف سازی و افزایش اعتماد عمومی به کمیته امداد، صرفه جویی در هزینه خرید فیش های کاغذی، تسریع در روند جمع آوری مشارکت های مردمی، جلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی سودجویان ، صرفه جویی در زمان جمع آوری و ثبت اطلاعات و ارتقای توان نیروهای انسانی از جمله مزیت های این سامانه است.

مدیرکل کمیته امداد فارس افزود: با اجرای این طرح، مشترکان صندوق های صدقات می توانند همزمان با حضور مسئولان امور خیرین (ماموران تخلیه صندوق صدقات) در زمان تخلیه صندوق صدقات با تایید مبلغ صدقه جمع آوری شده در این سامانه ، رسید الکترونیکی آن را به صورت پیامک در گوشی همراه خود دریافت کنند.

وی گفت : با راه اندازی سامانه ثبت نظارت الکترونیک صندوق های صدقات، امکان ارسال پیام های لحظه ای برای همه مشترکان صندوق صدقات وجود دارد و هم استانی های عزیز می توانند کمک های خود را در سر فصل های مختلف از جمله ماه رمضان، فطریه (عام یا سادات)، اطعام ، ایتام، کمک به زلزله زدگان، جشن نیکوکاری و جشن عاطفه ها به صورت الکترونیکی به دست نیازمندان برسانند.

محمد بذرافشان با بیان اینکه جمع آوری و ثبت ارقام صدقات مردمی به صورت سنتی موجب اتلاف وقت و کاهش بازدهی مسئولان امور خیران (ماموران تخلیه صندوق صدقات) کمیته امداد می شد، گفت: با راه اندازی این سامانه و نصب تگ NFC بر روی صندوق صدقات یا درب منازل مشترکان، همه اطلاعات مربوط به مشترکان و میزان صدقات پرداخت شده آنها به صورت آنلاین در این سامانه قابل مشاهده خواهد بود و مشترکان می توانند در صورت تمایل میزان صدقات پرداختی خود را تا یک سال گذشته مشاهده کنند.

مدیرکل کمیته امداد فارس بیان کرد: 500 هزار مشترک صندوق صدقات خانگی با کمیته امداد استان فارس همکاری می کنند که تلاش شده صدقات جمع آوری شده در کمترین زمان ممکن به دست مددجویان برسد.

محمد بذرافشان افزود: استان فارس برای اولین بار در کشور این طرح را طراحی و اجرا کرد و قرار است این طرح پس از فارس ، در استان خوزستان نیز اجرا شود./ د

انتهای پیام

نوشته شده توسط خبرنگار در سه شنبه, 21 آذر 1396 ساعت 10:15 ق.ظ

  • دیدگاه‌ها برای راه اندازی نخستین سامانه ثبت نظارت الکترونیکی صندوق صدقات کشور در فارس بسته هستند
  • 451 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.