چتر حمایت کمیته امداد بر سر ۸۰ هزار زن سرپرست خانوار فارس

چتر حمایت کمیته امداد بر سر ۸۰ هزار زن سرپرست خانوار فارس

حدود ۸۰ هزار زن سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد فارس هستند.

مدیرکل کمیته امداد فارس در خصوص حمایت های کمیته امداد از زنان سرپرست خانوار را تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد بذرافشان، مدیرکل کمیته امداد فارس گفت: ۸۰ هزار خانوار زن سرپرست با حدود ۲۰۸ هزار نفر تحت تکفل از حمایت های کمیته امداد استان برخوردار می شوند.

محمد بذرافشان بیان کرد : ۷۵ درصد خانوارهای زن سرپرست با حدود ۶۰ هزار نفر به دلیل فوت سرپرست، ۱۲ درصد معادل ۹ هزار و ۵۰۰ نفر به دلیل طلاق، دو درصد معادل هزار و ۶۰۰ نفر به دلیل زندانی بودن شوهر و۹ هزار و ۶۰۰ نفر یعنی ۱۲ درصد به دلیل متارکه، بدسرپرستی و … با مسئولیت زنان اداره می شوند.

مدیرکل کمیته امداد فارس با اشاره به تاثیر فقر تاثیر بر زندگی زنان سرپرست خانوار که در زمره اقشار آسیب پذیر جامعه قرار می گیرند، ادامه داد: کمیته امداد فارس به این قشر توجه بیشتری دارد و قصد دارد از راه اجرای طرح های اشتغال زایی، تامین مسکن، آموزش و مهارت یابی، مشاوره آنها را توانمند سازد تا بتوانند زندگی بهتری داشته باشند.

وی افزود: امسال دو هزار و ۷۲۰ طرح اشتغال زایی ویژه زنان سرپرست خانوار در قالب مشاغل کشاورزی، دامداری، صنایع دست ، پنل خورشیدی و… در استان اجرا شده است.

محمد بذرافشان بیان کرد: خدمات مشاوره ای برای بالا بردن اعتماد به نفس و امید به آینده این خانوارها ارائه می شود.

وی اضافه کرد: در ۱۰ ماه گذشته حدود هفت هزار و ۵۰۰ مددجوی زن سرپرست فارس از آموزش های کمیته امداد برخوردار شده اند.

محمد بذرافشان ادامه داد: این آموزش ها موجب ارتقای مهارت های فرهنگی، اجتماعی و ارتباطی افراد شده و آنها در هنگام برخورد با مشکلات بهتر عمل خواهند کرد.

مدیرکل کمیته امداد فارس ادامه داد: ازدواج مجدد یکی از راه حل های کمیته امداد به زنان سرپرست خانوار است و تسهیلات اشتغال و جهیزیه برای تحکیم بنیان های خانواده به این افراد پرداخت می شود و در صورت بیکاری شوهران آنها وام خوداشتغالی به آنها می پردازد.

وی با اشاره به مشکلات مختلف زنان سرپرست خانوار و فرزندان آنها برای ادامه زندگی ادامه داد: کمیته امداد تمام تلاش خود را برای حمایت از زنان سرپرست خانوار به کار می گیرد.

انتهای پیام

نوشته شده توسط خبرنگار در سه شنبه, 14 فروردین 1397 ساعت 7:54 ق.ظ

  • دیدگاه‌ها برای چتر حمایت کمیته امداد بر سر ۸۰ هزار زن سرپرست خانوار فارس بسته هستند
  • 567 بازدید
  • چاپ چاپ

دیدگاه

نظرات در این پست بسته شده.